
Az ipari fejlődés kezdeti éveiben, évtizedeiben a környezetvédelem sokáig nem került előtérbe, csupán akkor, amikor már majdnem késő lett. Számos természeti katasztrófa, de például az ózonlyuk felfedezése is hatással volt a környezetvédelem térnyerésére. Ennek nyomán napjainkra kiemelkedően fontos kérdéssé vált, amiről nem csak beszélnek, de egyre gyorsabb tempóban válik a gazdaság egyik szegmenséből a gazdaság és fejlődés kiemelt céljává.
Az anyagi finanszírozás, valamint a politikai támogatás állandósulása nyomán megjelentek a zöld technológiák, melyek egyrészt a modern iparágak magjává, motorjává váltak, másrészt a modern technológia céljává értek.
A nyugati országokban egyre nagyobb a piaci ösztönzés, a környezetvédelmi célokra elkülönített finanszírozási összegek folyamatosan növekednek, ami együtt jár a zöld energiahordozók alkalmazásával, a zöld technológiák előtérbe helyezésével. Ennek megfelelően napjainkban is rohamtempóban fejlődik az Európai Unión belül a környezetvédelmi ipar, ami azzal jár együtt, hogy egyre elterjedtebb a zöld technológia, mint az ipar alapja, ráadásul fokozatosan növekszik a zöld munkahelyek aránya is, miközben a környezetvédelem térnyerésével párhuzamosan megindult a munkahelyteremtés is.
Más szakpolitikákkal való kapcsolata mindeddig a környezetvédelemben csupán a kompromisszumok minimumát jelentette, míg napjainkra már az EU is elismerte környezetvédelmi akcióprogramjában, hogy az eddigi szabályozás kudarcot vallott, ezért kerülhetett a környezetvédelem a hátrányos kompromisszumokkal szemben az elmúlt évtizedbe előtérbe, így lépett elő gazdasági és politikai tényezőből az emberiség egyik legfontosabb céljává.
Zöld Változás - “A környezetvédelem Nyugaton az ipar motorja”